כמה מילים עלי

נראה, שהשלב הזה, שמסלו דיבר עליו, שלב של הגשמה עצמית, אכן מגיע. ונראה, שאני מתקרבת לשלב זה.


הי, שמי אינסה, אני נשואה ואם לשלושה. עובדת במשרה מלאה בארגון ממשלתי, ממש עבודה רצינית כזו כמו של גדולים.

לפני כמה שנים ב 2016 עשינו את טיסת הניסיון הראשונה שלנו עם הילדים לקפריסין, לראות האם זה עובד. וואלה, עבד!

באותה תקופה גם החלטנו, שלא דוחים תכניות, לא אוספים חלומות במגירה ולא משאירים דברים לאחר-כך. השמיים הפתוחים והטיסות הזולות לגמרי תרמו לעניין, כך שזה לא נשאר בגדר קלישאות בלבד.


דבר נוסף, שגיליתי לפני כמה שנים, זה שישנם רבים שלא אוהבים/מתקשים/מתעצלים או סתם לא רוצים לארגן טיולים, עד כדי כך, שמוותרים או ,לחילופין, משלמים המון כסף על ארגון טיול לחו"ל. מאז אני מטפחת בתוכי רעיון ותקווה, שיום אחד, כשאגדל, יהיה לי בלוג משלי, אליו יוכלו להיכנס אנשים כאלה ואחרים, לקחת רעיונות, מסלולים, מקומות לינה וחוויות נוספות, כי אם לנו זה עבד, יכול להיות שיעבוד גם להם.


שמתי לב גם, שהחיים שלי מתחלקים לשלושה חלקים, שלב של הכנה לטיול, הטיול עצמו ושלב של לספר ולשתף ואז...להכין את הטיול הבא.

הבלוג הזה עונה לשני דברים שאני נורא אוהבת לטייל ולכתוב.

בבלוג שלי אתאר את הטיולים והמסלולים שלנו ברזולוציה של ימים, עלויות והתרשמות אישית שלנו, כל הכתוב מבוסס על ניסיון אישי בלבד.

אז מהו "זמן טיול"?

הרעיון הגיע מילדיי, שכל פעם מחדש מתלוננים בדרכם, כי לזמן בטיול יש מימד שונה מזמן רגיל. לטענתם, הזמן בטיול עובר, ללא ספק, מהר יותר. הימים עוברים ונגמרים מהר מדי.וכל פעם מצחקים אותנו מחדש ברעיונות אלו, למרות, שיש מצב שהם צודקים. אין ספק הרי, שזמן של שבועיים לפני הטיסה הוא נצח לעומת זמן טיול של שבועיים, תחשבו על זה...

אז, כפי שבטח ניחשתם, אנחנו אוהבים לטייל. אני באמת מאמינה שבזמן טיול מתרחשים דברים ותהליכים נוספים, שקשה מאוד להשיג בימים רגילים בשגרה העמוסה של כל אחד מאיתנו. בזמן טיול עם הילדים נוצר שיח איכותי המון זמן רצוף איתם, נושאים שצצים תוך כדי, שקשורים לתרבויות השונות, דילמות בהן נתקלים, מפגש עם אנשים שונים מאוד מאיתנו וגם מהתנהלות היומיומית בטיולים, במקומות לא מוכרים, מחסום השפה, מה עושים כשלא תמיד מבינים אותנו, או שמבינים לא נכון? מה קורה כשהדברים משתבשים ולא לגמרי קורים כפי שציפינו?

לפחות יום אחד בכל טיול אני משתדלת לקחת מדריך מקומי, כך שגם לומדים המון על הדרך. לפעמים המדריך מתלווה לטיול שלם ואז זו חוויה עוד יותר שונה, מעמיקה ומרתקת.

עניין התקציב?

עניין התקציב?

ללא ספק, זה לא משהו שהיינו יכולים לעשות בשנות העשרים לחיינו, למי שזוכר את מחירי הטיסות דאז. אבל המצב השתנה, השמיים נפתחו. היום ניתן לטוס בכל תקציב, לקנות כרטיסי טיסה זולים בטירוף, ללון בדירה קטנה ולא מלון מפואר, לאכול בבית במקום מסעדות ולהתאים את הטיול לכל תקציב. ותאמינו לי, זה בכלל לא פוגם בחוויה, ואפילו להפך.

הטיולים שלנו שונים מאוד זה מזה, לפעמים טיול כוכב, לפעמים מתגלגל, מלון או דירה, מדריך צמוד או טיול עצמאי, מה שכן משותף לכל הטיולים, שבדרך חזרה כולם מסכימים פה אחד, שזה הטיול הכי טוב שהיה לנו עד כה! עד הטיול הבא...

ומה עם בית הספר?

ומה עם בית הספר?

לי אישית, אין בעיה להוציא אותם בכל כיתה, בכל עונה לכל פרק זמן, כי אני,באמת, מאמינה שבטיול משפחתי הם לומדים ה-ר-ב-ה יותר.

האם מערכת החינוך מקבלת את זה?

לא וחבל. כולי תקווה, שיום אחד זה ישתנה. כמובן, שהם נדרשים להשלים את אשר הפסידו וזה המחיר, עד כה לא שמעתי תלונות בעניין. (כמובן, שהם לא חייבים לבוא אם הם לא רוצים, תמיד יש את האופציה להישאר בבית עם סבתוש). האופציה טרם מומשה...

ולסיום

טיולים שלנו בחו"ל, בדרך כלל, מאוד עמוסים, נטולי קניות ולא בטן גב. בעיניי, כל מה שציינתי הולך טוב יותר בבית. אולי זה ישתנה בהמשך, קשה לי להאמין.


אז זהו, מוזמנים להיכנס, לקרוא, לקחת רעיונות, להגיב ולשאול, אם באפשרותי לענות יותר מאשמח לעשות זאת.

הירשמו כדי להתעדכן בעוד טיפים ורעיונות לטיולים

ואם לא תרשמו, אז איך תדעו על איזה עוד מקום אנחנו ממליצים?