אוסטריה

עם ילדים

טיול בעונת אביב

9:ימים
טיול משפחתי


הקטע הזה, שמשרד הבריאות ועוד אלף גורמים אחרים מכתיבים לך את היעד הבא שלך, מוסיף איזו התרגשות חולנית, חדשה ולא מוכרת:"לאן הפעם יטיסו אותי?". וואלה, אוסטריה...מתאים אוסטריה, בואו נטוס לאוסטריה.

מלא טיסות התבטלו על הדרך, ועד שמצאתי את עצמי במטוס, לא האמנתי שזה ,אכן, הולך לקרות לי.

הטיסה הייתה למינכן (כי תוכנן היער השחור).

שעתיים וחצי נסיעה לאזור טירול, שם הוחלט להשתקע לטובת טיול כוכב בן תשעה ימים.

להלן המסלול: שברובו לקוח מהספר "המשפחה המטיילת" ומהמעריצה הנלהבת הילה מור אלון.

יום 1

טיסה מוקדמת בשבע בבוקר עם לופטהאנזה. השכרת רכב מחברת Alamo נסיעה לצימר שלנו, הדרך מדהימה! במעבר בין גרמניה לאוסטריה לא נדרשות שום בדיקות.

הצימר בעיירת אומהאוזן בעמק אוץ. צימר ענק עם שני חדרי שינה, סלון ומטבח, קומה שלמה מעל הבעלים מבוגרים, איתם לא נפגשנו כלל (קישור בתגובה ראשונה).במשרד התיירות רכשנו "כרטיס אוץ" לשבעה ימים בעלות של 84€ למבוגר ו 42€ לילד, וקיבלנו מלא טיפים על האזור. נכנסנו לקניות בסופר, זול משמעותית מבארץ. התארגנו ויצאנו למסעדה. לגבי המסעדות, אנחנו רחוקים מאוד מלהיות אניני טעם, אוכלים הכל, נהנים מהכל, בכל מסעדה פה תמצאו שניצל וינאי (פחות כשר) לילדים, כך שקשה לסמוך על דעתי בעניין.

יום 2

*רכבת הרים באימסט.

Alpine coaster Imst.

עולים ברכבל פתוחה זוגית להר, מעל נופים עוצרי נשימה, פרות ורעש הפעמונים שעל צוורן, אין לתאר את היופי והשלווה! המגלשות אינן כלולות בכרטיס שרכשנו. היה כתוב, שזו המגלשה הארוכה ביותר באוסטריה, שאורכה 3.5 ק"מ. למעלה אפשר היה לעשות טיול רגלי, ויתרנו.

עלות 52€ למשפחה.


*משם המשכנו לאגם פיבורגר. עשינו מסלול הליכה סביבו ופיקניק על הדרך, לקח כשעתיים וחצי. מיותר לדבר על הנוף, ראו תמונות.


*לקראת השעה 16:00 הגענו לרכבל בכניסה לעיירת סקי זולדן ועלינו לתצפית, כ20 דקות. הנקודה העליונה באזור. הנוף השתנה מטבע ירוק לפסגות מושלגות וקודרות. למעלה קר. עלות העליה כ 20€ ליחיד. לבעלי הכרטיס, העליה חינם.

לאחר עצירת בירה, שוקו חם ושטרודל מסורתי,סיימנו את היום בפארק מים לא גדול, אבל מספק בהחלט, בריכה גדולה עם כל מיני אפקטים, מסאג' כמו ג'קוזי, מפל, זרמים סוחבים, כל פעם מדליקים משהו אחר וההם טסים לשם בהתלהבות. חוץ מאיתנו היו שם אולי עוד 10 אנשים.

ריק לגמרי.


אנחנו הלכנו לסאונה רטובה. ישנה גם סאונה יבשה בתשלום נפרד של 9 €, הסיטואציה פחות התאימה למופעים

נודיסטיים. (מזכירה שבאוסטריה הסאונות בעירום מלא).

Friezeit Arena Solden.

עלות 15€ מבוגר,

9€ ילד.

יום 3

*ערוץ לאוטש.

Leutascher

נכנסנו מהצד האוסטרי, המסלול מתחיל בתוך יער יפייפה ואז מגיעים לסוג של גשר מברזל עליו הולכים מעל תהום עם נחל זורם. אחסוך מכם דימויים ומטאפורות, אבל הטבע מטורף ברמות אחרות, פשוט וואו! אפשר להסתפק בהליכה על הגשר הזה הלוך ושוב, אנחנו השקענו במסלול הארוך שנמשך כמה שעות, ממש, ממש קשה! בדרך עשינו פיקניק ואין סוף עצירות להתלונן...סיימנו את המסלול בגרמניה.

הכניסה חינם, חניה 5€


* מגלשות הרים בגארמיש.

נסיעה כחצי שעה הגענו למגלשות לא ארוכות במיוחד, נחמד מאוד. די מהר מיצינו, התחיל לרדת גשם וחזרנו לזולדן, בית קפה ושטרודל בנוהל.

מחיר המגלשה 2€ לסיבוב לילד, 2.5€ למבוגר.

*בריכה של אתמול אותה "אימצנו" לכל ערב.יום 4
Otzi

מוזיאון פתוח. הכל התחיל מזוג זקנים נחמד אשר בשנת 1991 מצאו באיזור מומיה...המקומיים חקרו, בדקו ובנו כפר קטן, שחזור חיים של פעם. במהלך הסיור מאזינים להסברים באפליקציה, הבעל תירגם,הסביר,והדגים במסירות ורצינות רבה לילדים ואני בנתיים מצאתי שיח אוכמניות...הבעל כעעעעס, הילדים התפדחו, התיירים מסביב בהו בהלם, כלום לא הפריע לי! ניקיתי את השיח ביסודיות, לצערי, לא היה הרבה. כי מי, שלא ליקט ברוב ילדותו אוכמניות בכמות מסחרית כל קיץ, לא יודע אושר מהו! בסוף הסיור מגיעים וצופים בסרט המסביר וממחיש לגבי כל מה שראינו. אנחנו מאוד אהבנו !

כניסה עולה סביב 15€, לבעלי כרטיס אוץ הכניסה חינם.

Stuibenfalle

אחת הדרכים להגיע למפל היא לעלות כ 700 מדרגות. הבעל סירב בתוקף, עדיין זכר לי את הטיול של יום קודם, הגדולים מיד הצטרפו אליו, אני והקטן ויתרנו...אבל! כשיוצאים מכפר אוצי, פונים שמאלה ועולים למעלה עם הרכב, מגיעים ממש עד המפל! מי שמגיע בדרך זו, שימו לב לא לפספס את המרפסת! גם המפל וגם הדרך אליו מהממים!


ואני.....מצאתי עוד שיח אוכמניות, המון!

למעלה היה קריר יותר, כך שכמעט ולא היו אוכמניות, אבל בחודש הבא האזור הופך להיות גן עדן של אוכמניות לפי כמויות השיחים שמצאתי.


אחר הצהריים פינינו להשלמת קניות וכביסה. מטיילים רק עם טרולי, באמצע החופשה עושים כביסה או שתיים.


בין מכונה למייבש עלינו בעוד רכבל למעלה לתצפית אחרת בזולדן, אף פעם לא נמאס. בית קפה ובריכה שלנו.

העליה גם כלולה בכרטיס ההטבות.

יום 5

Area 47

הגדול רצה אקסטרים, קיבל אקסטים, אבל ממש באקסטרים!

לפני שהבין מה קרה לו, העלו אותם לגובה של 27 מטר לפארק חבלים מתחת לגשר. אני התרווחתי לי למטה בכיסא שיזוף לראות מרחוק את הסיוט הזה. אימא'לה!!! נורא! הם היו עשרה מטפסים עם שני מדריכים, המסלול לקח כ 50 דקות. זה עלה 36€. זהו פארק אקסטרים וגם פארק מים, אבל לא נשארנו, כי היה ממש המוני,תורים ארוכים, וגם די קריר להיכנס למים במונחים שלנו, 24 מעלות.

פארק שעשועים לא גדול לקטנים - Widiversum

למקום מגיעים ברכבל נוספת, גם היא כלולה בכרטיס. למעלה ישנם מתקנים לקטנים, פינות חמד למיניהן, שם עשינו פיקניק, אגם לא גדול פרות וסוסים מסתובבים והנוף ...הנוף...

הקטנים שלי נתקעו על שלושה מתקנים למשך שלוש שעות, השתכשכו במים, השליחו כדור עץ בכל מיני מתקנים, ראו סרט עם אפקטים.

.המקום ממש ממש יפה, מושלם לילדים קטנים. טיילו שם אנשים גם בלי ילדים. מקסים ממש!

מרחצאות - Aqua dome

המקום חובה!!!

מדובר במתקן ענק עם בריכות מים חמים שיוצאות החוצה, בחוץ ישנן בריכות חמות עוד יותר עם מי מלח, מי גופנית ומים רגילים עם זרמים בגב, כל זה אל מול האלפים המושלגים כשבחוץ די קר. מטורף!!! בחודשי מאי, יוני וספטמבר, 3 שעות חינם למחזיקי הכרטיס. בחודשי קיץ ישנה 15% הנחה למחזיקי הכרטיס.

שילמנו 85€ למשפחה, שווה כל שקל!

ממש לא לפספס.

ישנו גם חלק לילדים עם שתי מגלשות מים נחמדות.

יום 6

מכרה כסף

Schwazer silbergwerg

הגענו בשעה 16:00, היינו עם עוד שניים, אבא ובת. בתחילה מתלבשים במעילים וקסדות, מקבלים הסבר קצרצר ונכנסים למכרה.

מתיישבים ברכבת ונוסעים ללב ההר, פשוט, חוויה מטורפת!

בפנים מקבלים הסבר על עבודת המכרה, מקרינים סרטונים, מדגימים. המדריך החליט שקל לו יותר להסביר בגרמנית ושם לנו את הסרטונים בעברית. הסיפור סביב מכרה זה מדהים!

הבעל אמר שזה שיא הטיול, עובד בתחום קרקע מכיר, אוהב ויודע.

מחיר למשפחה 59€.

ממש מומלץ! (אלו עם קלסטרופוביה, וותרו מראש!)


ומהאבנים של אבא, עברנו לאבנים של אימא...

מוזיאון סבורובסקי.

Swarovski krisrallwelten

סיור של חצי שעה בערך, הכל נוצץ בצורה מוגזמת ומרהיבה. השוס הוא חדר קטן ובו יורד שלג. אם אתן באיזור, כנסו, לא הייתי ממליצה לנסוע במיוחד. לא יותר מנחמד.

עלות: 56€ למשפחה.

מופע פולקלור.

Tirol Abend familia Gundolf

מדובר במופע פולקלורי של משפחה, שמופיעה כבר שנים רבות, המלווה בארוחה בת 4 מנות של אוכל אוסטרי מסורתי. פשוט מדהים! מופע של שירי יודל, ריקודים, נגינה על כל מיני דברים, מסור, פעמונים של פרות,נבל, סבתה געתה, כל זה מלווה בהומור משובח, מצחיק ושמח. אפילי המתבגר נהנה! אבל הדובדבן שבקצפת היה בסיום, כשהם עשו מחווה לכל האורחים ממדינות שונות וגם לנו! שרו בעברית את "הווה נגילה" ונופנפו בדגל ישראל. היה מרגש ממש! ראו סרטון.

יום 7
*סיור מודרך, טירת נויישוואנשטיין.
Schlob neuschwanstein

את הסיור הזמנתי כחודש מראש, עם מדריכה בשם אנה (+436889312182) דוברת רוסית ואנגלית, שהזמינה באותה הזדמנות גם כרטיסי כניסה לארמון.

אנה ובן זוגה אספו אותנו ברכבם ונסענו לכיוון הטירה עם עצירות לתצפיות בדרך. בדרך סיפרו לנו מלא דברים,בין היתר, על מציאת המומיה otzi, שחשבו תחילה שמדובר בגופה רגילה, הזמינו משטרה, אספו אותה בשקית שחורה, וכשניסו לזהות, פתאום הבחינו בבגדים המוזרים וכך גילו שאמנם מדובר בגופה, אבל עבר זמן מה מאז מותו...5200 שנים... הצחיקו אותנו עם סיפורי הדוב ברונו, שהעסיק תקופה ארוכה את הפרלמנט האוסטרי, ממשלת גרמניה, איטליה ושבדיה, ובנוסף פילג את העם לתומכי ברונו ומתנגדי ברונו. בעיות רציניות יש להם פה!


הארמון נמצא בבואריה, אין מעבר גבול מסודר ולא תמיד יודעים מתי חוצים את הגבול עם גרמניה. התכוונו להגיע ברגל אל הארמון שזו עליה די תלולה דרך יער יפייפה, אבל התחיל לרדת גשם זלעפות, ירד ערפל כבד שלגמרי הוסיף אווירה לסיפור ההזוי והטראגי הקשור למלך לודוויג השני, ארמון זה ותעלומה סביב מותו בגיל צעיר. הטירה מדהימה! עוברים בין חדריו בארמון, סיור כארבעים דקות, תוך כדי מאזינים להסברים בעברית. אפילו הקטן היה מרותק לסיפור!

בספר כתוב כי יש תורים ממש ארוכים, עכשיו ריק יחסית, אולי בגלל הקורונה. אבל אמרו לנו שהכרטיסים נמכרו כבר לשבועיים הבאים, אז אם תרצו להגיע לפה, הזמיני מראש, ואל תאחרו, נכנסים לארמון על הדקה, ואם לא, לא מכניסים. את הדרך לארמון וממנו אפשר ללכת ברגל, באוטובוס או בכרכרה עם סוס (לא לדאוג לסוסים, הכרכרה ממונעת). אנחנו נסענו באוטובוס בגלל הגשם.

מקום מהמם ומרתק, ממש ממליצה לא לפספס.


* לאחר הפסקת בית קפה בסוף הערב הגענו

לבריכה שלנו, ונשארנו כמעט עד הסגירה. הגשם המשיך כל הערב והלילה. פשוט מדהים הקיץ שלהם פה.

יום 8

קמנו בעצלתיים ויצאנו לאטרקציה הכי יקרה באוסטריה- בדיקת קורונה באינסברוק.


*אגם אכנזה

Achensee

המקום די גדול, אגם וכל מיני פעילויות בתחנות שונות סביבו. גני שעשועים, רכיבה על אופניים, על סוסים, רכבי גולף, פינות חמד אין סוף לנוף האגם וההרים מסביבו. טיילנו ברגל, עצרנו לפיקניק ועלינו לספינה. הכרטיסים לספינה ליום שלם וניתן לעלות ולרדת בתחנות שונות ולבלות כך את כל היום, אנחנו היינו קצת לחוצים בזמן, אז עשינו סיבוב שלם באוניה, היה מושלם! לקח כשעה וחצי.

באמצע הטיול קיבלנו את תוצאות הבדיקות ומצב רוח השתפר פלאים, כי,כמובן, שיש לחץ סביב העניין הזה. זה לא נעים להיתקע חולה בחו"ל...(בלשון המעטה)

עלות: 58€ למשפחה.


*חזרה לבריכת הבית שלנו. אגב, לא רק הילדים מצפים לבריכה, פשוט, מושלם לסוף היום, אם אתם באזור, ממליצה על המקום בחום, היינו בי ששה ערבים וכל הזמן כמעט לבד.

יום 9

נסיעה למינכן לטיסת חזרה.

*מוזיאון bmw, הסתפקנו באולם תצוגה ענק, קומה של רכבים וקומה של אופנועים.


*מבשלת בירה/פאב/מסעדה מבין העתיקות במינכן hofbrauhaus. מקום ענק, מאוד מזמין, המקום מותאם לאלף מבקרים, שירות מהיר, אוכל מעולה, בירה בכוסות של ליטר, כיף!

טיסת ערב.

ולסיום ...

אוסטריה מושלמת לטיול משפחות

כאמור, התבססתי על הספר "המשפחה המטיילת". בספר 272 עמודים. בטיול זה ניצלנו כששה עמודים... אז אני מניחה שנשאר עוד דבר או שניים לטיול הבא ????


  • מזג האוויר היה בין 12-24 מעלות, ברוב הימים ירד גשם בצורה כזו או אחרת, בעיקר בלילות.

  • המיחזור באוסטריה הוא סוג של ספורט לאומי, נאלצנו לשים את הזבל ליד הדלת של הבעלים שתחליף לנו שקית, לדעתי בשביל לבדוק שלא זרקנו משהו שאפשר למחזר, חלילה...

  • כל מה שקשור לקורונה מופיע בפוסט נפרד שפרסמתי, מוזמנים לקרוא למי שרלוונטי. שימו לב לשינויים שחלו בינתיים.
זהו, מקווה שעזרתי למי שמתכוון להגיע לאיזור ונשתמע בטיול הבא

הירשמו כדי להתעדכן בעוד טיפים ורעיונות לטיולים

ואם לא תרשמו, אז איך תדעו על איזה עוד מקום אנחנו ממליצים?

מייל
שם
שם משפחה

כאן טיילנו לאחרונה