לילות רמדאן

כולנו יודעים שעכשיו זהו חודש הרמדאן, אבל מה אנחנו, באמת, יודעים על כך?

את סאלם הגלילי, מורה הדרך, הכרנו לפני שנה וחצי, כשהתארגנו עם כל המשפחה לטיול יום הולדתי בציפורי בתקופת הקורונה, כשאסור היה להיפגש במקומות סגורים. על כך סיפרתי לכם בעבר. סאלם הצליח לרתק אותנו לסיפוריו, להצחיק ולהחזיק אותנו במתח, במשך כמה שעות טובות והקהל לא היה קל בשלל הגילאים משש עד שבעים.

כך, שכשסיפר לי סאלם על הסיור "לילות הרמדאן", מייד נקראתי אל הדגל.

התקופה לא קלה, אך סאלם הבטיח, כי אין שניה ממה לחשוש.

בכל הזדמנות, בחו"ל ובארץ אנחנו נכנסים לכנסיות, מנזרים יפים, שומעים על הנצרות ואף השתתפנו השנה בסיור חג מולד בנצרת, ופתאום הבנתי, כי מעולם לא נכנסתי למסגד, בטח ובטח גם לא ילדיי. שמחתי על ההזדמנות ועוד בחודש הרמדאן.

הסיור מתחיל בקונדיטוריה בבוסמת טבעון, שם ראינו את תהליך הכנת המתוקים המיוחדים של חודש הרמדאן טעמנו, כמובן ושמענו מה עומד מאחורי ממתקים אלו ואפילו השתתפנו בעשייתם לאחר מכן.

משם המשכנו למסגד יפייפה, בו סאלם סיפר לנו על יסודות האסלאם, על חודש הרמדאן, על המשותף בין האסלאם ליהדות, כל זאת בצורה מרתקת, חוויתית מאוד ומותאמת לילדים. שמחתי לראות את ילדיי שואלים מלא שאלות ומגלים עניין.

תחנה הבאה שלנו הייתה נחל ציפורי, זו הפעם השלישית שלנו שם, ורק הפעם הצלחנו להגיע לטחנת הנזירים.

עשינו סיור קצר בשקיעה, שמענו סיפור על הנזיר ועל הבאר הקטנה, שאיכשהו הצליחה בזמנו להחזיק שלושה כפרים של האזור. גם סאלם בילדותו היה מגיע לשאוב מים מהבאר.

התחנה האחרונה הייתה ביתו של סאלם, שם הצטרפנו לארוחת סיום הצום סופר טעימה עם מאכלים מסורתיים יחד עם אשתו ובנותיו המקסימות.

את הערב סיימנו בסלון ביתו, כשהוא מספר את סיפורו האישי המרגש, שלו ושל משפחתו באזור מספר דורות אחורה.


תקופת הקורונה הייתה תקופה מיוחדת עבורנו, אמנם השמיים היו סגורים, אך הדחף לטייל נשאר כפי שהוא ואף התגבר, אז בין סגר לסגר טיילנו המון בארץ, הכרנו תרבויות רבות, מיעוטים כמו צ'רקסים, דרוזים בהאים ושמחנו על ההזדמנות פז להכיר גם את אסלאם שהיה, בהחלט, אחד הסיורים המיוחדים שיצא לנו להשתתף בהם.

עלות הסיור הוא 180 ש"ח לאדם מעל גיל 10

140 ש"ח לילד מגיל 4-10

הסיור נמשך מעל חמש שעות, שעברו בלי שנרגיש.


חג שמח לכווווולם!

סאלם חואלד 052-3255918

הירשמו כדי להתעדכן בעוד טיפים ורעיונות לטיולים

ואם לא תרשמו, אז איך תדעו על איזה עוד מקום אנחנו ממליצים?

מייל
שם
שם משפחה

כאן טיילנו לאחרונה